Kraštotyros leidiniai

 • 100 širdžių – ant Tėvynės laisvės kovų aukuro

  100 širdžių – ant Tėvynės laisvės kovų aukuro

  Šiame leidinyje, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, pateikiamos šimto Lietuvos didvyrių – 1918–1920 m. Lietuvos nepriklausomybės kovų ir pokario partizanų – biografijos ir svarbiausi veiklos epizodai. Šimtas didvyrių – mažytė dalelė iš dešimčių tūkstančių patriotų, kurie kovojo ir krito nuožmioje, nelygioje kovoje su žiauriais okupantais.

 • Karsakiškio seniūnijos gyvenamosios vietos

  Karsakiškio seniūnijos gyvenamosios vietos

  Panevėžio rajono viešosios bibliotekos naujausias leidinys - istoriko Petro Juknevičiaus parengtas „Karsakiškio seniūnijos gyvenamosios vietos: istorinis-administracinis  žinynas“. Knygos  leidybą rėmė Panevėžio rajono savivaldybė. Aprašomos Karsakiškio seniūnijoje esančios  97 gyvenamosios vietovės: 1 miestelis, 82 kaimai, 16 viensėdžių. Leidinyje pateikiami gyvenamųjų vietų istoriniai ir administraciniai duomenys. Yra šaltinių ir literatūros sąrašai, schema, reziumė anglų, latvių, lenkų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis.

  Skaityti daugiau...

 • Giminės takais

  Giminės takais

  Mūsų kraštietis Mykolas Kručas parengė ir išleido  dokumentinę apybraižą „Giminės takais“, atspindinčią Kručų giminės gyvenimo istoriją nuo XX a. pradžios iki šių dienų. Ši knyga – ne grožinė literatūra ir ne beletristika. Ji paremta archyvuose surasta medžiaga, autoriaus  prisiminimais apie gimtąjį Mackonių kaimą Panevėžio rajone ir ten gyvenusius žmones, kuriuos teko jam pažinti.

  Autorius rašo, kad jam skauda, kai mūsų palikuonys, nauja karta išsibarstę po pasaulį nebepažįsta ne tik tolimesnių giminaičių, bet ir artimesnių genties narių, nebendrauja tarpusavyje. M. Kručas savo knyga nori padėti atnaujinti artimųjų santykius, papildyti žinias apie šeimos geneologiją.

 • Numegzta vienybė

  Numegzta vienybė

  Numegzta vienybė : tautinis nepriklausomybės šalikas atkurtai Lietuvai 100 : 2017-2018, Panevėžio rajonas : [fotoalbumas] / [sudarytoja Jovita Barolienė]. - [Panevėžys] : [Viskas reklamai], [2019]. - [66] p.

  Šis leidinys yra skirtas įamžinti pilietinę iniciatyvą „Tautinio Nepriklausomybės Šaliko mezgimas“, atskleisti idėjos reikšmę bei šimtmečio Lietuvos nuotaikas.

  Skaityti daugiau...