Muzika Ilzei Brauchman

Joyce, R. Muzika Ilzei Brauchman

Joyce, Rachel. Muzika Ilzei Brauchman : romanas. – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, [2018]. – 311 p.

Viename apleistame priemiesčio akligatvyje galima rasti nedidelę, bet šviesią muzikos parduotuvę grūste prigrūstą įvairiausių plokštelių. Ši parduotuvė kaip švyturys traukia vienišus, nežinia ko ieškančius žmones. Parduotuvės savininkas Frankas turi talentą – jis sugeba išrinkti savo klientams būtent tokią muziką, kokios jiems reikia, jis jaučia žmones, jaučia jų būsenas.
Vieną dieną prie parduotuvėlės durų nualpsta graži, jauna, žaliu paltu vilkinti mergina – Ilzė Brauchman.

Ši pažintis Franką ir Ilzę pakeis neatpažįstamai. Frankas pirmą kartą gyvenime nežino, kokią plokštelę turėtų pasiūlyti šiai paslaptingai merginai. Iš tiesų Ilzė visiškai nieko nežino apie muziką, todėl paprašo Franko padėti jai pažinti muziką ir ją suprasti. Jų susitikimai ir pašnekesiai pamažu atskleidžia Ilzės istoriją, o Frankas ima vis aiškiau girdėti savo vidinius demonus.
Frankas bijo atsirandančio artumo, jis nori apsisukti ir bėgti, tačiau jaučia keistą trauką šiai ramiai moteriai juodomis kaip vinilinė plokštelė akimis. Tačiau Ilzė ne visai tokia, kokia atrodo, o Franko iš praeities vis išnyrantys skauduliai ima kelti grėsmę jų trapiam, ką tik užsimezgusiam ryšiui. Kaip gali būti, kad žmogus, taip puikiai jaučiantis kitų poreikius, visiškai nesugeba prisileisti vienintelio žmogaus, kuris galėtų jį išgelbėti?  
Džiaugsmo, muzikos, vilties ir praradimo kupina romantiška istorija „Muzika Ilzei Brauchman“ – tai britų rašytojos Rachel Joyce romanas apie nedidelę muzikos parduotuvę, muziką, lemtingą susitikimą ir meilę.

Rachel Joyce (Reičel Džois, g. 1962 m.) – britų rašytoja, tarptautinio bestselerio „Neįtikėtina Haroldo Frajaus kelionė“ autorė.