Supersmegenys

Nordengen, K. Supersmegenys

Nordengen, Kaja. Supersmegenys : [vienintelis nepakeičiamas organas]. - Vilnius : Alma littera, 2019. – 206 p.

Kodėl smegenys veikia taip, kaip veikia? Ar galima valgant tam tikrą maistą pagerinti savo atmintį? Ar įmanoma suaktyvinti tas smegenų dalis, kurių iki šiol nenaudojote? Ar galite vien šypsena padėti sau pasijusti laimingam? Kas yra laisva valia ir ar ji tikrai laisva? Atsakymai į šiuos klausimus ir dar daugiau įdomybių apie smegenis knygoje „Supersmegenys. Vienintelis nepakeičiamas organas“.

Norvegė neurologė dr. Kaja Nordengen atskleidžia daugybę nuostabaus ir nepakeičiamo organo paslapčių. O kartu su jomis atsiskleidžia ir žmogaus bei visos žmonijos paslaptys. Kiek daug galėtume pasiekti, jei dar geriau pažintume save?
Mūsų smegenys paverčia mus tuo, kas esame – tai mūsų intelekto ir asmenybės pagrindas. Smegenys mokosi kalbų, saugo prisiminimus ir interpretuoja sudėtingus aplinkos modelius. Tačiau jos atsakingos ir už mūsų blogus sprendimus ar atsiradusias priklausomybes.
Knygoje „Supersmegenys. Vienintelis nepakeičiamas organas“ neurologė dr. Kaja Nordengen detaliai paaiškina, kaip veikia mūsų smegenys: tiek fiziškai – kas vyksta su neuronais, smegenų žieve ir pan., tiek abstrakčiau – kaip viskas funkcionuoja, kas nutinka, kai įsimylime ir kur slypi savęs suvokimas. Autorė remiasi darbo su pacientais patirtimi ir jų istorijomis, kurios padeda iliustruoti sudėtingus mokslinius tyrimus ir suprantamai pristato kai kurias medicinines detales.
Dr. K. Nordengen kviečia prisijungti prie jos šioje stulbinančioje kelionėje, kur aptiksite daugybę neištirtų teritorijų ir suprasite, kad jūsų smegenys yra tikras superorganas.

Kaja Nordengen (g. 1987 m.) – norvegų gydytoja, neurologė, neuromokslininkė. Dirba ligoninėje ir dėsto Oslo universitete. Autorę visuomet domino žmogaus smegenys. 2014 metais ji šia tema apsigynė daktaro disertaciją.

Turinys