Vilniaus istorijos

Šulcė S. Vilniaus istorijos

Šulcė. S. Vilniaus istorijos : gidas po XVIII a. miestą. – Vilnius : Tyto alba, 2019. – 222 p. : iliustr.

Kultūros istorikės, gidės Sonatos Šulcės knyga „Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą“ – tai neįprastas pasakojimas, nukeliantis į XVIII amžiaus Vilnių ir prikeliantis to meto istorines asmenybes.
Vilniaus istorija nėra baigtinė, ji niekuomet negali būti papasakota iki galo, nes vieno naratyvo nėra. Egzistuoja daugybė būdų ir skirtingų pasakojimų juos perteikti. Ši knyga – dar negirdėtos ir niekur neužrašytos XVIII amžiaus istorijos, atidengiančios ateities klodą, kurio nerasite jokiuose kelionių vadovuose.

Knygoje pateikiama 15 istorijų, kurių kiekviena dėliojama apie konkrečią datą, istorinę asmenybę ir pastatą. Kiekvienoje istorijoje pasakojama apie vis kitą Vilniaus miestui svarbią asmenybę. Istorijos sudėliotos chronologiškai ir atskleidžia ne tik negirdėtus faktus apie Vilniaus miestą, bet ir pristato visą epochą – permainingą laikotarpį, kuris Vilniaus miestui buvo labai svarbus.
Sonata Šulcė pasakoja apie Vilnių gyvai ir tikroviškai, atskleisdama jo praeities dvasią, prakalbindama to laikmečio didikus, vyskupus, dailininkus, karvedžius, vienuolius ir aukštuomenės damas.  
Pirmoji knygos istorija vyksta 1700 metais. Tuomet Vilniuje iškilo lipdiniais ir freskomis puošti didingi barokiniai rūmai – Sapiegų rūmai. Istorija pamažu atskleidžia visą XVIII amžiaus Vilniaus situacijos nestabilumą, politinius virsmus, kurie virte virė ir vertė tuometinius miestelėnus taikytis prie nesibaigiančių pokyčių.
 „Vilniaus istorijos“ – neįprastas gidas po miestą. Įženkite į XVIII a. Vilniaus pastatus kitaip. Apie juos S. Šulcės lūpomis pasakoja patys anos epochos žmonės.

Turinys