• Pažadėtoji žemė

  Pažadėtoji žemė

  Obama, Barack. Pažadėtoji žemė. – Vilnius : Alma littera, 2020. – 758 p.

  Jaudinantis labai lauktas pirmas prezidento memuarų tomas. Obama kviečia skaitytojus į kvapą gniaužiančią kelionę, pradedant jo ankstyvaisiais politiniais siekiais ir baigiant esmine pergale pirminiuose rinkimuose Ajovoje. Jis buvo išrinktas 44-uoju Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu ir tapo pirmuoju afroamerikiečiu, užėmusiu šį aukščiausią šalies politinį postą.
  Obama vedasi skaitytojus į Ovalinį kabinetą ir Baltųjų rūmų Situacijų kambarį, kviečia kartu keliauti į Maskvą, Kairą, Pekiną ir kitas vietoves visame pasaulyje.

  Skaityti daugiau...

 • Gastrofizika

  Gastrofizika

  Spence, Charles. Gastrofizika : Naujas mokslas apie valgymą. – Vilnius : Vaga, 2020. – 446 p. : iliustr.

  Eksperimentinės psichologijos profesorius Charles Spence knygoje „Gastrofizika. Naujas mokslas apie valgymą“ teigia, kad valgymo malonumas dažniausiai slypi galvoje, o ne burnoje. Rašytojas supažindina su nauja mokslo šaka, apjungiančia gastronomiją, psichologiją, neuromokslus ir dizainą. Šioje knygoje kalbama apie priežastis, dėl kurių norime valgyti daugiau arba prarandame apetitą, ilgam įsimename skonį arba jis kaipmat išgaruoja iš galvos.

  Skaityti daugiau...

 • Nutapyta žodžiais: Vilniaus prisiminimai

  Nutapyta žodžiais: Vilniaus prisiminimai

  Bak, Samuelis. Nutapyta žodžiais : Vilniaus prisiminimai. – Vilnius : Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras : Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus, 2020. – 466 p. : iliustr.

  Pasaulyje žinomo litvakų menininko Samuelio Bako jaudinantys prisiminimai apie vaikystės miestą. Samuelis Bakas, gimęs 1933 m. rugpjūčio 12 d. Vilniuje, – garsus menininkas, jo darbai eksponuojami viso pasaulio muziejuose. Knygoje „Nutapyta žodžiais“ S. Bakas, atidėjęs į šoną teptukus, pasakoja savo gyvenimo istorijas – apie save dar vaiką Vilniaus gete, jaunuolį Europos pabėgėlių stovyklose ir kūrybinės brandos keliu žengiantį menininką Izraelyje, Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

  Skaityti daugiau...

 • Mažiausia pasaulio biblioteka

  Mažiausia pasaulio biblioteka

  Iturbe, Antonio. Mažiausia pasaulio biblioteka : romanas [paremta Ditos Kraus gyvenimo istorija]. –Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020] – 447 p.

  Prahoje gimusiai Ditai buvo keturiolika, kai naciai jos šeimą ištrėmė į Aušvico-Birkenau stovyklą. Čia ji susidūrė su likimo draugais, tarp kurių buvo mokytojai, koncentracijos stovykloje įsteigę pogrindinę mokyklą. Fredis Hiršas – mokyklos iniciatorius – įduoda Ditai keletą kontrabanda įneštų, nuspurusių knygų ir taip paauglė tampa slaptosios bibliotekos nare. Viename tamsiausių žmonijos istorijos skyrių atsiranda nepaprasta drąsos ir vilties kibirkštis. Tai nebuvo tikra biblioteka – vos aštuoni nutriušę tomeliai, kai kurie itin blogos būklės, tačiau jie pavojingi, nes akimirksniu galėjo reikšti mirties bausmę.

  Skaityti daugiau...

Puslapis 1 iš 226