Bibliotekų lankytojai kurs gražiausių gimtinės atvirukų albumą

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Lietuvos bibliotekos kviečia šalies gyventojus savo pačių užfiksuotais Lietuvos vaizdais praturtinti interneto enciklopediją „Graži tu mano“ (www.grazitumano.lt). Fotografuokite gimtojo krašto gamtą, kultūros paveldo objektus, žmones bei papročius ir skelbkite šias nuotraukas interaktyvioje enciklopedijoje „Graži tu mano“. Visos nuotraukos dalyvaus konkurse „Atvirukai iš gimtinės“, o meniškiausio, originaliausio, gražiausio atviruko autoriui atiteks vertingas prizas – veidrodinis fotoaparatas. Konkurso dalyvių taip pat laukia net dešimt specialių prizų, kuriuos įsteigė projekto rėmėjai TEO LT, AB ir „Tiketa“.

Konkursas „Atvirukai iš gimtinės“ prasideda rugsėjo 15-ąją ir vyks du mėnesius – iki lapkričio 15 dienos. Per šį laiką savo gimtajame mieste, miestelyje ar kaime fiksuokite tas vietas, kurias verta aplankyti – unikalius paminklus, vaizdingus gamtos kampelius, tai, ką savo gimtinėje su pasididžiavimu rodote visiems svečiams. Konkursui skirtas nuotraukas paskelbkite interneto enciklopedijoje „Graži tu mano“ (www.grazitumano.lt).

„Atvirukai iš gimtinės“ – antrasis šiemet projekto „Bibliotekos pažangai“ skelbiamas konkursas, kuriuo siekiama populiarinti interneto krašto enciklopediją www.grazitumano.lt bei skatinti gyventojus interneto pagalba dalintis vertinga informacija apie savo kraštą. Pirmasis – „Atgimimo istorija“ – sulaukė daug dėmesio, tad dabar organizatoriai tikisi dar didesnio aktyvumo. „Juk tai puiki galimybė savo krašto grožį atskleisti visam pasauliui – tereikia paskelbtos nuotraukos nuoroda pasidalinti su draugais, bičiuliais, giminaičiais ir šeimos nariais. Be to, dar galima laimėti ir vertingų prizų“, – sako šio konkurso komisijos narys portalo www.efoto.lt  redaktorius, fotografas Ignas Urbonas.

Tuos gyventojus, kurie dar nelabai moka naudotis kompiuteriu ir internetu, kviečiame atvykti į savo viešąją biblioteką. „Bibliotekininkas padės paskelbti nuotrauką interneto enciklopedijoje „Graži tu mano“, o už aktyvumą konkurse „Atvirukai iš gimtinės“ trys prizai bus skiriami ir bibliotekai, pritraukusiai daugiausia dalyvių“, – teigia šį konkursą rengiančio projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

Konkursui pateiktas nuotraukas vertins kompetentinga komisija, kurią sudaro I. Urbonas, K. Juškevičius, profesorius Alfredas Bumblauskas ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis. Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti lapkričio mėnesį per „Gala“ apdovanojimų renginį.

Po apdovanojimų Vilniuje bus rengiama „Atvirukų iš gimtinės“ paroda. Ji vėliau keliaus ir per šalies viešąsias bibliotekas.

Apie projektą „Bibliotekos pažangai“
     Iki 2012 metų truksiantį projektą Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina kartu su Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir šalies viešosiomis bibliotekomis. Projektą drauge finansuoja Billo ir Melindos Gatesų fondas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir savivaldybės bei bendrovė „Microsoft“, padovanojusi naujausios programinės įrangos. Projekte dalyvauja daugiau kaip 1 200 viešųjų bibliotekų.

Daugiau informacijos:

Sonata Sliekaitė, „Baltijos viešųjų ryšių grupės“
projektų vadovė
T +370 5 215 33 77; M +370 685 128 01