Bibliotekose vyksta “Protų kovos”

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Panevėžio rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, parsidėjo projekto “Bibliotekos pažangai” organizuojamos “Protų kovos” su TV personažu Gustavu. Net 20 rajono bibliotekų įsijungė į šiuos renginius. Antradienį vyko pirmoji kova, kurios tema buvo “Saugus internetas”. Konkursas vyko keturiais turais, kiekviename jų po septynis klausimus, vienas už kitą sunkesnių. Po kiekvieno turo galėjome pamatyti rezultatų suvestinę. Iš viso buvo užsiregistravusios 1666 komandos.
     Liūdynės bibliotekoje aktyviai kovėsi 3 komandos - “Liūdyniečiai”, “Vėjas” ir “Šėlsmas”. Net 4 komandos žaidė Ramygalos bibliotekoje, tarp jų - mama su  3 vaikais - jiems geriausiai ir sekėsi. Pasivadinę “Ufonautais” ir “Gyvybės medžiu” entuziastingai varžėsi ėriškiečiai.
     Viktorinoje dalyvavo penkios ir Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje biliotekoje užsiregistravusios komandos. Viena jų -„Aslanas“ pateko į geriausiųjų šimtuką.
     Daug įspūdžių patyrė ir save išbandė Molainių, Vadoklių, Trakiškio, Miežiškių, Krekenavos, Daukniūnų bibliotekų lankytojai: ir vaikai, ir suaugę.
     Šis įdomus, žaismingas, žinių prasme naudingas žaidimas, įtraukia visų amžiaus grupių žmones
     Žaidime buvo ir nenumatytų atvejų - įsibėgėjus  “Protų kovų” žaidimui Tiltagalių, Šilų, Raguvos, Žibartonių, Karsakiškio bibliotekose  dingo elektra, nemažai užsiregistravusių dalyvių pakirto gripas.
     Dar liko dvi antradienių kovos, kurių temos „Lietuvos nepriklausomybės įvykiai, žmonės, datos“ bei „Gimtoji kalba“.
     Sekantis kovų etapas - vasario 15 dieną, 15.00 val., jis bus skirtas Lietuvos nepriklausomybės įvykiams, žmonėms ir datoms.

Kviečiame dalyvauti – patikrinti savo žinias!

Asta Nedveckienė