Biblioteka saugos garbės pilietės vardą

Šeštadienis, 19 vasario 2011 08:14

Vasario 15 dieną Smilgių mokyklos salėje iškilmingai buvo pagerbta kilni kraštietė Gabrielė Petkevičaitė – Bitė – jai suteiktas rajono garbės pilietės vardas. Renginyje dalyvavęs LR Seimo narys Česlovas Juršėnas savo pranešime atskleidė šios iškilios asmenybės nuopelnus savo kraštui. G.Petkevičaitės - Bitės fondo pirmininkas, Smilgių bibliotekininkas Edvardas Vaičius bei mokytoja Birutė Ambotienė apžvelgė rašytojos įamžinimą.
    Nuo 1983 m. Smilgių kolūkio teikiamą rašytojos vardo literatūrinę premiją šiandien puoselėja Panevėžio rajono viešoji biblioteka. Ją pelnė daug žymių Lietuvos rašytojų. 2009 m. ji buvo įteikta profesorei V. Daujotytei už  knygą „Sauganti sąmonė. Literatūra ir patirtis: užrašai“, o 2010 m. N. Kliukaitei už biografinį romaną  „Bitė“.
    Panevėžio rajono viešoji biblioteka rašytojos gimtinėje Puziniškio dvarelyje 1987 m. įkūrusi memorialinę ekspoziciją ją puoselėja iki šiol. Šiandien lankytojus pasitinka ES lėšomis atnaujintas muziejus, jame vyksta renginiai, ruošiamos edukacinės programos. Nuo šiol biblioteka muziejuje saugos garbingas regalijas - 2011 metų rajono garbės pilietės G.Petkevičaitės - Bitės vardo ženklą ir pažymėjimą.
                                                                                                                                                                                                         A.Nedveckienė