Skaitmeninama kaimo istorija

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:31 Projektas

Rajono viešosios bibliotekos projekte „Štai koks mano kaimas“, vykdomame 8-iose kaimo bibliotekose, vyksta surinktos medžiagos skaitmeninimo darbai. Šių bibliotekų darbuotojai kartu su darbine grupe surinko nemažai medžiagos, atspindinčios krašto istorijos fragmentus.

Dauguma jų skelbiami šių bibliotekų sukurtose facebook paskyrose. Tai Upytės, Vadoklių, Ramygalos, Raguvos, Paįstrio, Paliūniškio, Vadoklių, Velžio vietovių ypatumai, istoriniai faktai, įdomūs žmonės, tradicijos. Birželio mėnesį šiose bibliotekose prasidėjo pristatomųjų filmukų kūrimo darbai. Pirmoji šiuos darbus pradėjo Raguvos biblioteka. Bibliotekos darbuotoja Vida Gailiušytė, pasitelkusi entuziastus - senjorus ir jaunimą, kurie planšetiniais kompiuteriais  filmavo Raguvos aikštę, turinčią seną istoriją. Į pristatomąjį filmuką bus įtraukta surinkta medžiaga ir gamtininką A. Slučką, jo gyvąjį kampelį, kitas Raguvos įžymybes. Sunkiausias etapas - filmuotos medžiagos montavimo darbai, kuriuos padės atlikti konsultantas operatorius Egidijus Kriščiūnas.
Į šiuos projekto darbus įsijungia ir kitos projekte dalyvaujančios bibliotekos, su savo darbinėmis grupėmis taip pat kuriančios pristatomuosius filmukus.