Raguvos bibliotekoje – pažintis su krašto istorija

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 rugpjūčio 2021 17:49 Istoriko Vinco Ruzo parengti leidiniai

Raguvos biblioteka aktyviai įsijungė į Raguvos 520-ųjų metų paminėjimą šventėje - „Kaip gera grįžti man tėviškėn...“. Į biblioteką susirinkusiems raguviškiams leidinius pristatė istorikai – kraštietis, muziejininkas Vincas Ruzas bei krašto tyrinėtojas Petras Juknevičius.

Gimtojoje Raguvoje dažnai apsilankantis V. Ruzas pasakojo apie nuveiktus darbus, renkant krašto istorijos medžiagą, kurią sudėjo į 3-jų dalių leidinį „Raguvos praeitis“. Pasakojo apie juose pateiktus svarbius istorinius laikotarpius, ypač Raguvos kraštui, žymias asmenybes. Būdamas dar ir numizmatas, supažindino su išleistais leidiniais „Radvilų medaliai“, „Lietuvos didžiosios kunigaikštystės monetos“ ir kt.

P. Juknevičius pristatė Panevėžio rajono viešosios bibliotekos leidžiamų leidinių seriją – žinynus apie rajono seniūnijų gyvenamąsias vietas. Naujausias istoriko leidinys „Raguvos seniūnijos gyvenamosios vietos“ sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo. Dalyviai domėjosi savo kaimų istorijomis, pavadinimais, gyventojais. Leidinyje autorius pateikia daug istorinių šaltinių, kuriuose atsispindi gyventojų surašymo duomenys, vietovardžių kilmė, istoriniai faktai. Jais remiantis, gyventojai patys gali atrasti jiems rūpimos informacijos.

Bibliotekininkė Vida Gailiušytė pristatė paruoštą fotonuotraukų parodą „Raguvos kraštas – veidai, vardai, istorijos...“. Medžiaga panaudota iš V. Ruzo archyvo. Fotonuotraukose užfiksuotos vietovės bei žmonės iš įvairių laikmečių dalyviams sukėlė daug prisiminimų, sąsajų su krašto, giminės istorija.

Raguvos biblioteka nuolat palaiko nenutrūkstamą ryšį su kraštiečiais, suburia žmones krašto pažinimui, kviečia įdomias asmenybes, renka medžiagą. Bibliotekininkės V. Gailiušytės kartu su vietos gyventojais sukurta video juosta „Raguvos aikštė laiko tėkmėje“, dalyvaujant rajono viešosios bibliotekos projekte „Štai koks mano kaimas“ populiari ir šiandien, sulaukia gražiausių kraštiečių atsiliepimų.

Informaciją parengė A.Nedveckienė

Beržų g. 50 LT-36145