„Visa iš Paryžiaus...“ Dailininką Stasį Ušinską prisimenant

Atnaujinta: Trečiadienis, 04 rugpjūčio 2021 17:52 Tumėnienė, N. Stasys Ušinskas. - V., 1978

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje parengta literatūros paroda „Nuo Pakruojo iki Paryžiaus ir Niujorko“, skirta talentingam ir garsiam menininkui, vitražo Lietuvoje pradininkui ir lėlių teatro įkūrėjui Stasiui Ušinskui. Džiaugiamės ir didžiuojamės tuo, kad šio menininko darbų esama ir Panevėžio krašte.

Berčiūnų Lietuvos kankinių bažnyčioje tikinčiuosius pasitinka vitražas „Jėzaus širdis“, Krekenavos bazilika garsėja net keletu S. Ušinsko darbų. Bazilikos presbiterija papuošta keturiais menininko darbais , bažnyčioje virš didžiųjų durų galima išvysti dar vieną įspūdingą dailininko vitražą.  Spausdintos medžiagos apie Stasį Ušinską nėra daug, todėl susidomėjusiems siūlome  virtualią Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės – Bitės bibliotekos surengtą dailės istorikės prof. Giedrės Jankevičiūtės paskaitą apie iškilius Panevėžio krašto menininkus Juozą Zikarą ir Stasį Ušinską (žiūrėti).
Žemiau pristatome keletą leidinių, eksponuojamų mūsų bibliotekos parodoje, o norinčius juos pavartyti ar pasiimti į namus kviečiame užsukti į biblioteką, kur, tikriausia, rasite knygų ir maloniam vasaros poilsiui .

Parengė D. Pamerneckytė

Beržų g. 50 LT-36145