Savanoriai vaikams padėjo pažinti Europą

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje dirbantys EST savanoriai  aktyviai įsijungė į Skaitymo skatinimo metų renginius. Jie ruošė edukacinius knygų pristatymus rajono jauniesiems skaitytojams, populiarino savo šalies literatūrą. Organizuodami projektinį renginį „Pažinkime Europą“, savanoriai sukvietė ne tik aktyviausius rajono bibliotekos skaitytojus, bet ir kitus, mieste dirbančius, savanorius.

Bibliotekos darbuotojai susirinkusiems pristatė informacinę literatūrą, kurioje galima rasti informaciją apie visas Europos Sąjungos šalis.
 Įdomu buvo sužinoti, jog Suomija – švariausia Europos šalis, o Šveicarija – kalnuočiausia. Žinias apie Europą visiems įdomu buvo įtvirtinti žaidime „Atspėk sakinį su Europa“.
 Renginio dalyvius smagiai nuteikė šventės herojaus – Triušio Cepelino išdaigos. Juo tapęs savanoris Gjohanas visus kvietė į bibliotekos kiemą. Čia buvo galima pasijusti tikru europiečiu: tarp medžių išdėstytas Europos žemėlapis kvietė keliauti po visas šalis. Padedami savanorio Maurizio, vaikai stengėsi surinkti kuo daugiau aplankytų šalių vėliavų.
 Bibliotekos kieme buvo galima žaisti įvairius Europoje mėgstamus žaidimus. Savanorė Annika, būdama vokiečių futbolo gerbėja, pasiūlė vaikinukams sužaisti šį ne tik jos šalyje, bet ir visoje Europoje mėgstamą žaidimą.
 Mažiesiems dalyviams smagiausia buvo sprogdinti vandens balionėlius, stebėti savanorių teatralizuotą  „Pinokio“ pasaką, vaišintis ledais.
 Visus nustebino šventės viešnių, prancūzaičių Elsos ir Lisos, atliekami populiarūs jų šalyje žongliravimo kaspinais numeriai.

Asta Nedveckienė

Savanoriai vaikams padėjo pažinti Europą
Savanoriai vaikams padėjo pažinti Europą   Savanoriai vaikams padėjo pažinti Europą
 Savanoriai vaikams padėjo pažinti Europą  Savanoriai vaikams padėjo pažinti Europą  Savanoriai vaikams padėjo pažinti Europą  Savanoriai vaikams padėjo pažinti Europą