„Paliesk lietuvių kalbą rankomis“

Penktadienis, 11 spalio 2019 17:56 Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:30 Kokius žodžius lietuvių kalba paskolino kitoms...

Bibliotekoje vieši Lietuvių kalbos instituto edukacinė paroda. Ji skirta žaismingai pristatyti svarbiausius lituanistikos ir kalbotyros pasiekimus, supažindinti su lietuvių kalbos istorija, skatinti pasididžiavimą lietuvių kalba, atskleisti jos išskirtinumą ir vietą pasaulio kalbų kontekste.

Bibliotekoje vyko lietuvių kalbos pamokos septintokams ir aštuntokams. Vaikai akivaizdžiai pamatė kalbų įvairovę Indoeuropiečių kalbų sode, dėlionėse „akis“ ir „musė“ surado atitikmenis kitose pasaulio kalbose, simboliniame žodyne išsiaiškino kai kurių žodžių kilmę, atsispaudę raides, pamatė jų kilmę, o magnetiniame žemėlapyje dėliojo lietuvių  kalbos kitoms kalboms paskolintus žodžius.
Priisiliesti prie lietuvių kalbos viešojoje bibliotekoje dar galima iki spalio 16 dienos, o nuo spalio 17 dienos paroda  iškeliauja į Ramygalos biblioteką.

Informaciją parengė V. Ambraškaitė