Apie vaikų literatūros skaityklą

Vaikų literatūros skaitykla

Mus rasite: Beržų g. 50, Panevėžys

Telefonas: (8 45) 58 70 48

Elektroninis paštas: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Vaikų literatūros skaitykla dirba:
Pirmadieniais–penktadieniais: 10–18 val.
Šeštadieniais: 10–16 val.
Sekmadieniais nedirba.

Paskutinis mėnesio ketvirtadienis - Švaros diena, skaitytojai neaptarnaujami.

 

Tapk bibliotekos skaitytoju:
Susipažink su naudojimosi biblioteka taisyklėmis (pdf, 177 KB). Tėveliai turėtų užpildyti paraišką (pdf, 34 KB) ir pasirašyti, kad laiduoja už jus.
Vaikams iki 14 metų išduodamas nemokamas skaitytojo pažymėjimas, galiojantis tik mūsų bibliotekoje, arba, jūsų pageidavimu, mokamas vieningas skaitytojo pažymėjimas.
Nuo 15 metų vaikai privalo įsigyti vieningą skaitytojo pažymėjimą, arba užregistruoti įsigytą kitoje bibliotekoje.
Vieningo skaitytojo pažymėjimo išdavimas kainuoja 0,60 €, o pakeitimas sulūžus arba jį pametus – 1,40 .

Į namus vienu metu gali pasiimti 7 spaudinius. Juos grąžinti, jei nenurodyta kitaip, privalai po mėnesio.
Šiuo metu vaikų literatūros fondą sudaro apie 9,5 tūkstančių spaudinių. Čia skaito daugiau kaip 500 vaikų, kurie per metus apsilanko apie 7 tūkstančius kartų. Skaitykloje rengiamos literatūros parodos, rašytojų kūrybos pristatymai.

Bibliotekoje vyksta įvairūs renginiai:
Maždaug kartą per mėnesį rengiamos piešinių, kitokių įvairia technika atliktų darbelių parodos. Čia savo kūrybą pristato rajono ir miesto darželiai bei mokyklos. Dažnai į darbelių pristatymus atvyksta ir patys autoriai.

Bibliotekoje veikia „Maminukų akademija“, kiekvieną trečiadienį 11 valandą sukviečianti mažuosius lankytojus į edukacinius užsiėmimus. Projektas „Augu kartu su knyga:Maminukų akademija“ iš dalies finansuojamas Lietuvos Kultūros Tarybos bei Panevėžio rajono savivaldybės. reniniu galite sekti facebook paskyroje „Maminukų akademija“.


Skaitykloje gali ruoštis pamokoms, pasinaudodamas neišduodamais į namus leidiniais: žodynais, žinynais, enciklopedijomis, kitomis knygomis.
Galite naudotis keturiais kompiuteriais po 1 valandą per dieną. Informaciją galite nusiskenuoti, už tam tikrą mokestį atsispausdinti, nusikopijuoti (pdf, 44 KB).
2018 metais gauname žurnalus: „Bitutė“, „Justė“, „Lututė“, „Laimiukas“, „Nykštukas“, „Rubinaitis“, „Vakaro žvaigždelė“.