Naujos knygos

 • Drugelis

  Drugelis

  Charier,H. Drugelis : [romanas]. – Vilnius : Alma littera, 2019. – 586 p.

  Tai - autobiografinis prancūzų autoriaus Henri Charrière romanas, paremtas jo asmenine patirtimi - atliekant bausmę Prancūzijos Gvianos kalėjime. Drugeliu vadinamo kalinio keturiolika gyvenimo metų – tarsi nesibaigiantys, įtampos kupini nuotykiai Pietų Amerikoje. Prancūzijoje žmogžudyste apkaltintas vyras išsiunčiamas bausmę atlikti atokioje Velnio saloje, esančioje Prancūzijos Gvianoje. Plaukiant į salą laive jis išgirsta apie kalėjime tvyrančią įtampą, alinantį darbą, dažną smurtą ir net žmogžudystes, tad vos išlipęs į krantą, Drugelis ima planuoti pabėgimą. 

  Skaityti daugiau...

 • Slaptoji Kauno istorija

  Slaptoji Kauno istorija

  Marganavičienė, E. V. Slaptoji Kauno istorija. – Kaunas : Obuolys, [2019]. – 249 p.. : iliustr.

  Dažnai šis miestas vadinamas  Lietuvos širdimi – ir nenuostabu, nes Kaunas įsikūręs dviejų didžiausių upių santakoje, minimas jau bene X amžiuje. Kaip seniausia Lietuvos gyvenvietė, kur užsimezgė lietuvių, skandinavų, vokiečių ir kitų tautų ryšiai, viduramžiais tapo Hanzos sąjungos prekybos partnere? Kaip keitėsi miesto istorija Abiejų Tautų Respublikos metais?

  Skaityti daugiau...

 • Aš esu Etmės Ėvė

  Aš esu Etmės Ėvė

  Aš esu Etmės Ėvė : Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose. – Vilnius : Vilniaus universiteto leidykla, 2019. – 330 p. : iliustr.

  Ieva Simonaitytė  - viena žymiausių XX amžiaus lietuvių rašytojų, savo kūriniuose talentingai įamžinusi Mažosios Lietuvos krašto tragišką likimą ir jo gyventojų - lietuvių etninį savitumą. Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoje Rašytojos gimimo 120-ųjų metinių minėjimo programoje buvo numatyta parengti ir išleisti atsiminimų knygą "Aš esu Etmės Evė".

  Skaityti daugiau...

 • Žemaitė : gyvenimo gramatika

  Žemaitė : gyvenimo gramatika

  Daujotytė-Pakerienė, Viktorija. Žemaitė : gyvenimo gramatika. – [Vilnius], Odilė, [2019]. – 373 p. : iliustr.

  Žemaitė – tai lietuvių literatūros ir kultūros reiškinys. Knygoje „Žemaitė: gyvenimo gramatika“ profesorė Viktorija Daujotytė nauju žvilgsniu žvelgia ne tik į Žemaitės kūrybą, bet ir jos asmenybę.
  Kokia buvo ta Žemaitės „gyvenimo gramatika“? Viktorija Daujotytė analizuoja Žemaitės kūrybą, jos asmeninį gyvenimą ir to gyvenimo filosofiją, atskleidžia, kaip Žemaitės kūryboje buvo įamžinti svarbūs liudijimai apie to meto istorinius įvykius, socialinius pokyčius.

  Skaityti daugiau...