Naujos knygos

 • Aš esu Etmės Ėvė

  Aš esu Etmės Ėvė

  Aš esu Etmės Ėvė : Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose. – Vilnius : Vilniaus universiteto leidykla, 2019. – 330 p. : iliustr.

  Ieva Simonaitytė  - viena žymiausių XX amžiaus lietuvių rašytojų, savo kūriniuose talentingai įamžinusi Mažosios Lietuvos krašto tragišką likimą ir jo gyventojų - lietuvių etninį savitumą. Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoje Rašytojos gimimo 120-ųjų metinių minėjimo programoje buvo numatyta parengti ir išleisti atsiminimų knygą "Aš esu Etmės Evė".

  Skaityti daugiau...

 • Žemaitė : gyvenimo gramatika

  Žemaitė : gyvenimo gramatika

  Daujotytė-Pakerienė, Viktorija. Žemaitė : gyvenimo gramatika. – [Vilnius], Odilė, [2019]. – 373 p. : iliustr.

  Žemaitė – tai lietuvių literatūros ir kultūros reiškinys. Knygoje „Žemaitė: gyvenimo gramatika“ profesorė Viktorija Daujotytė nauju žvilgsniu žvelgia ne tik į Žemaitės kūrybą, bet ir jos asmenybę.
  Kokia buvo ta Žemaitės „gyvenimo gramatika“? Viktorija Daujotytė analizuoja Žemaitės kūrybą, jos asmeninį gyvenimą ir to gyvenimo filosofiją, atskleidžia, kaip Žemaitės kūryboje buvo įamžinti svarbūs liudijimai apie to meto istorinius įvykius, socialinius pokyčius.

  Skaityti daugiau...

 • Paslėpta

  Paslėpta

  Chamberlain, Mary. Paslėpta : romanas. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2019. -366 p.

  Per Antrąjį pasaulinį karą naciai privertė daugiau nei 34 tūkst. moterų užsiimti prostitucija. Nors faktų, įrodančių moterų seksualinį išnaudojimą, netrūko, Niurnbergo tribunolas to neįvardino kaip nusikaltimo žmonijai. Praūžus karui, seksualinės vergijos aukos nesulaukė užuojautos. Priešingai – bijodamos, kad bus apkaltintos bendradarbiavimu su priešu, jos savo istorijas nutylėjo.

  Skaityti daugiau...

 • Pakeliui su savimi

  Pakeliui su savimi

  Šurnaitė, Lavija. Pakeliui su savimi. – Vilnius : Alma littera, 2019. – 287 p.

  Autorė knygoje „Pakeliui su savimi“ pasakoja savo ir kitų moterų išgyvenimus, emocines, psichologines duobes ir dalijasi asmenine patirtimi, kaip galima tokius gyvenimo periodus įveikti, išgyventi ar net padėti kitoms moterims su jais susitvarkyti.
  Ši knyga – ne apie saldų gyvenimą, primenantį cukriniu rožiniu glajumi aplietą spurgą. Gyvenimas – ne pyragėlių lentyna. Išsirinkai saldžiusią ir išėjai? Ne! Kartais jis būna net labai sprangus...

  Skaityti daugiau...