Naujos knygos

 • Antanas Žmuidzinavičius

  Antanas Žmuidzinavičius

  Antanas Žmuidzinavičius: [albumas]. – Kaunas: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, 2016. – 223 p. : iliustr.

  Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus išleistas albumas „Antanas Žmuidzinavičius“ išsamiai atskleidžia dailininko biografiją  ir kūrybinį kelią.
  Antanas Žmuidzinavičius – iškili Lietuvos asmenybė: dailininkas, pedagogas, pirmosios lietuvių dailės parodos rengėjas, Lietuvių Dailės draugijos ilgametis pirmininkas, aistringas keliautojas.

  Skaityti daugiau...

 • Vilką minim, vilkas čia

  Vilką minim, vilkas čia

  Vilką minim, vilkas čia: lietuvių situaciniai posakiai. – Vilnius : Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2016. – 541 p.

  Šioje knygoje sudėti vadinamieji situaciniai posakiai yra artimi patarlėms ir ypač priežodžiams, tačiau jie vis dėlto kitokie. Jais nėra reiškiama kokia idėja, nieko neapibendrinama, jie atsiradę kaip reakcija į bent kiek išskirtinę ar nusistovėjusias gyvensenos normas ne visiškai atitinkančią situaciją, – tai ir yra paskata juos vadinti situaciniais posakiais. Kokio pobūdžio situacija, kokia proga ar pretekstas buvo akstinas posakiui atsirasti – yra vienas iš kriterijų jų apibrėžimui ir grupavimui.  Posakiai grupuojami temomis.

  Skaityti daugiau...

 • Tautos auklėjimo mintys

  Tautos auklėjimo mintys

  Čiurlionienė – Kymantaitė, Sofija. Tautos auklėjimo mintys: kultūros kritika, publicistika, viešos paskaitos, pokalbiai. – Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos  institutas, [2016]. – Vilnius, 687 p.

  "Ką turime daryti, kad būtų geriau? Kokios turi būti mūsų mintys? Kokie turi būti mūsų jausmai, kokie mūsų darbai, kaip turime patys save auklėti, kaip turime mūsų jaunimą auklėti, kad mums būtų gerai, kad gyvenimas čia geras būtų, kad jokie aukso kalnai mūsų svetur neviliotų?"
  (Sofija Čiurlionienė-Kymantaitė).

  Skaityti daugiau...

 • Kazimieras Stabrauskas – M. K. Čiurlionio mokytojas

  Kazimieras Stabrauskas – M. K. Čiurlionio mokytojas

  Kazimieras Stabrauskas – M. K. Čiurlionio mokytojas: katalogas. – Kaunas, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, 2016. – 128 p. : iliustr.

  2015 metais Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės  muziejus surengė dailininko Kazimiero Stabrausko tapybos darbų parodą. Lietuvių kilmės menininkas , žymiausio lietuvių dailininko M. K. Čiurlionio mokytojas nebuvo plačiai žinomas, tad po parodos gimė knygos idėja.

  Skaityti daugiau...