Naujos knygos

 • Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR

  Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR

  Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR :  [parodos leidinys, 2019-2020 ,Vilnius]. – Vilnius : MO muziejus, 2019. – 223 p. : iliustr.

  Parodoje naujai ir interaktyviai pristatomas jau istorija tapęs Lietuvos 10 dešimtmetis – didelių lūžių ir pokyčių dešimtmetis, suformavęs mus. Paroda atskleidė laikmečio prieštaringumą – ir euforiją, ir transformacijos sudėtingumą, visuomenę valstybės kūrimosi pradžioje. Žvilgsnis į tai, kas esame mes.

  Skaityti daugiau...

 • Palangos orkestras. Dialogai

  Palangos orkestras. Dialogai

  Urbonaitė, Viktorija. Palangos orkestras. Dialogai. – [Vilnius] : [Spauda], 2019. – 184 p. Iliustr.

  1953 m. įkurtas, du kartus naikintas ir vis atgimdavęs kolektyvas „Orkestro vasaros“ koncertais Palangos Birutės parko rotondoje tęsia antrą šimtmetį gyvuojančią, dar kurorto įkūrėjų Grafų Tiškevičių laikais pradėtą orkestrinės muzikos koncertų tradiciją.

  Skaityti daugiau...

 • Svėjos sūnus

  Svėjos sūnus

  Andersson, Lena. Svėjos sūnus : romanas. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2019]. – 237 p.

  Ši knyga - švedų žurnalistės Lenos Andersson kūrinys, kuriame chirurgiškai tiksliai rekonstruojamas Švedijos socialinis gyvenimas ir atskleidžiamas industrinės gerovės valstybės žlugimo procesas.
  Ragnaras Johansonas tikras modernios visuomenės kūdikis. Jis gimė ketvirtajame XX a. dešimtmetyje, kai šalyje vyko didžiosios permainos ir įsibėgėjo modernizacija.

  Skaityti daugiau...

 • Metai Venecijoje

  Metai Venecijoje

  Pellegrino, Nicky. Metai Venecijoje : [romanas]. – Vilnius : Sofoklis, 2019. – 319 p.

  Žurnalistė Ketė Blek, penkiasdešimties sulaukusi iki šiol neturėjusi ilgalaikių ir rimtų santykių moteris... įsimyli italą ir persikrausto į Veneciją. Tai turėtų būti didžiausias iki šiol patirtas jos nuotykis. Venecijoje ji padeda Masimo prižiūrėti svečių namų verslą ir tvarkyti nediduką Gondolos viešbutį. Kad laikas nebėgtų veltui, Ketė su leidykla sutaria savo pirmuosius metus aprašyti knygoje – nuo asmeninių santykių iki paragautų patiekalų, nuo sutiktų žmonių iki surinktų receptų.

  Skaityti daugiau...