Naujos knygos

 • Lietuvos televizija, 1957-2017: Faktai. Kūrėjai. Laidos.

  Lietuvos televizija, 1957-2017: Faktai. Kūrėjai. Laidos.

  Lietuvos televizija, 1957-2017: Faktai. Kūrėjai. Laidos. – Vilnius : [Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras], 2017 – 670 p. : iliustr.

  1957-ųjų balandžio 30-osios vakarą surengta pirmoji televizijos transliacija Lietuvoje. Iš ekranų su žiūrovais pasisveikino diktorė Gražina Bigelytė. Pirmąją televizijos transliuojamą programą stebėjo vos keli šimtai žmonių. Tiek, kiek susispietė prie tuo metu Lietuvoje buvusių keliasdešimties televizorių.

  Skaityti daugiau...

 • Kas sugriovė Vilnių

  Kas sugriovė Vilnių

  Verkelis, Antanas. Kas sugriovė Vilnių. – Vilnius : Briedis, 2015. – 175 p. : iliustr.

  "Kas sugriovė Vilnių" - serijos „Vilnius liepsnose“ knyga.
  Vilniaus senamiestis per karą ir pokariu negrįžtamai prarado didelę savo pastatų dalį. Pasakų miestas virto griuvėsiais. Daugelį metų buvo skelbiama, kad Vilnių sugriovė „hitleriniai grobikai“. Ar tai tiesa?

  Skaityti daugiau...

 • Julija Daniliauskienė : būtis karpiniuose.

  Julija Daniliauskienė : būtis karpiniuose.

  Julija Daniliauskienė : būtis karpiniuose. – Šiauliai : Šiaulių „Aušros“ muziejaus leidykla, 2017. – 304 p. : iliustr.

  Leidinyje, susidedančiame iš albumo ir katalogo, pristatomas Šiaulių „Aušros“ muziejuje sukauptas tautodailininkės Julijos Daniliauskienės (1926-2009) kūrybinis palikimas. Supažindinama su J. Daniliauskienės asmenybe, apžvelgiama jos kūryba, pateikiama bibliografija.

  Skaityti daugiau...

 • Menininko dirbtuvė : 42 istorijos

  Menininko dirbtuvė : 42 istorijos

  Poškus, Vidas. Menininko dirbtuvė : 42 istorijos. – Vilnius : Tyto alba, 2017. – 304 p. : iliustr.

  "Menininko dirbtuvė: 42 istorijos" – knyga, skirta patenkinti smalsumą. Praverti užsklandą. Nuvesti į užkulisius, virtuvę, slapčiausią vietą – kad ir kaip mes ją vadintume, žodžiu – ten, kur atsiranda meno kūriniai. Ten, kur jie gyvena. Kartais ten gyvena ir menininkai, ir net labiau nei tikruosiuose savo namuose. Taigi tai – galimybė pakliūti ten, kur šiaip paprasti mirtingieji retai įleidžiami.

  Skaityti daugiau...