Naujos knygos

 • Atsiskyrėlis iš Suvalkijos

  Atsiskyrėlis iš Suvalkijos

  Grigaravičius, A. Atsiskyrėlis iš Suvalkijos : Jono Basanavičiaus gyvenimas ir darbai. – Versus aureus, VšĮ „Studija be pykčio“, 2017. – 376 p. : iliustr.

  Jonas Basanavičius, nutolęs nuo mūsų per šimtmetį, šiame atkurtos biografijos bandyme, kiek galėta, nukeliamas nuo pjedestalo, kad, viena vertus, priartėtų žemiškesniu pavidalu, kaip mylintis, kenčiantis, svajojantis, pykstantis ant saviškių, o, kita vertus, atsiskyrėlis, užsispyręs darbštus suvalkietis svajoklis, ištikimas jaunystės idealams, atsisakęs asmeninės laimės dėl tautos laisvės.

  Skaityti daugiau...

 • Sudie, Hemingvėjau

  Sudie, Hemingvėjau

  Padura, L. Sudie, Hemingvėjau. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016. – 192 p.

  Kai buvusioje Hemingvėjaus sodyboje Havanoje po tropinės audros randamas skeletas, išaiškinti jo paslaptį, kviečiamas atsistatydinęs policijos tyrėjas Marijas Kondė. Garsiojo rašytojo gyvenimo bei kūrybos žinovas, pats nusprendęs tapti rašytoju, nenoriai imasi 40 metų senumo bylos. Bet kas gi vis dėlto nutiko 1958-ųjų spalio 3-iąją?

  Skaityti daugiau...

 • Sodo rėda

  Sodo rėda

  Sodo rėda. – Vilnius : Vilniaus etninės kultūros centras, 2016. – 135 p. : iliustr.

  Sodas - tai tarsi sumažintas „pasaulio modelis”, nuo seno naudojamas lietuvių liaudies papročiuose. Sodas rišamas vestuvėms, krikštynoms, per kalendorines šventes. Jis kabinamas virš stalo, kartu su stalu sudarydami sakralią erdvę. Palubėje kabantis sodas siejasi su dangaus sodu - rojumi arba dausomis.

  Skaityti daugiau...

 • Justino Marcinkevičiaus laikas

  Justino Marcinkevičiaus laikas

  Andriukaitis, V. P. Justino Marcinkevičiaus laikas. – Vilnius : Santara, 2016. – 1219 p. : iliustr.

  Disidento, mediko, istoriko, aukšto rango politiko Vytenio Povilo Andriukaičio apmąstymai apie Justiną Marcinkevičių verčia plačiau ir giliau mąstyti apie apie praėjusį, esamą ir būsimą laikmetį.Tai eseistikos knyga. „Kad plačiai žinomas politikas imtųsi rašyti apie poetą, - šiandieninėje Lietuvoje retas ir įsidėmėtinas atsitikimas. Politikai ir taip turi ką veikti, ypač jeigu nori, kad būtų matomi kaip politikai.

  Skaityti daugiau...