Naujos knygos

 • Kuksando. Kelio knyga

  Kuksando. Kelio knyga

  Kumža, Algirdas. Kuksando. Kelio knyga. – Vilnius : Alma littera, 2018. – 257 p. : iliustr.

  Kuksando – tai viena seniausių pasaulyje kūno ir proto tobulinimo sistemų.
  Kelis tūkstantmečius mokymas, kaip sustiprinti žmogaus gyvybinę energiją, kad jis gyventų ilgą ir sveiką gyvenimą, buvo slaptas. Korėjos kalnuose atsiskyrėliai jį iš kartos į kartą perduodavo tik savo mokiniams. Tačiau viskas keičiasi, ir prieš keletą dešimtmečių senoji Rytų išmintis atsivėrė pasauliui. Lietuviai jau irgi atrado kuksando.

  Skaityti daugiau...

 • Lara

  Lara

  Pasternak, Ana.  Lara : nepapasakota meilės istorija, įkvėpusi „Daktarą Živagą“. – Kaunas : Jotema, [2018]. – 335 p.

  Tikroji meilės istorija, inspiravusi pasakojimą apie „Daktarą Živagą“, romaną, kuris palietė milijonus širdžių, taip ir liko iki galo neištirta. Pasternakas dažnai sakydavo, kalbėdamas pašnekovams apie savo gyvenimo meilę ir literatūrinę mūzą Olgą Ivinskają, kad Lara gyva, eikite ir susipažinkite su ja. Jiedu susitiko 1946 metais literatūrinio žurnalo redakcijoje, kurioje ji dirbo. Jų ryšiai išliko glaudūs per visą jųdviejų gyvenimą.

  Skaityti daugiau...

 • Ugnies uraganas : išdeginta Vokietija.

  Ugnies uraganas : išdeginta Vokietija.

  Rumpf, Hans. Ugnies uraganas : išdeginta Vokietija. – Vilnius : Briedis, 2017. – 323 p. : Iliustr.

  Per Antrąjį pasaulinį karą bombarduojant Vokietijos miestus žuvo per 600 tūkst. civilių gyventojų, dvigubai daugiau buvo sužeisti ar sužaloti, 13 mln. liko be pastogės. Sunaikinti neįkainojamos vertės meno kūriniai, senovės architektūros paminklai, bibliotekos ir mokslo centrai. Hamburgas, Liubekas, Dresdenas, kiti Vokietijos miestai buvo nušluoti nuo žemės paviršiaus.

  Skaityti daugiau...

 • Dvigubas kryžius : tikroji D dienos šnipų istorija

  Dvigubas kryžius : tikroji D dienos šnipų istorija

  Macintyre, Ben. Dvigubas kryžius : tikroji D dienos šnipų istorija. – Vilnius : Briedis, 2018. – 355 p. : iliustr.

  D diena – 1944 m. birželio 6 d. Vakarų sąjungininkų pajėgų išsilaipinimo Normandijoje kodinis pavadinimas. Tai buvo persilaužimas Antrajame pasauliniame kare ir laimėjimas vykdant didžiausią dezinformacijos kampaniją, kokia kada nors yra buvusi,– sumanią apgaulę, skirtą naciams įtikinti, kad 150 tūkstančių karių išsilaipinimo vieta bus Kalė ir Norvegija, bet ne Normandija.

  Skaityti daugiau...