Naujos knygos

 • Lietuvos Respublikos 1918-1940 m. vyriausybių ministrų biografinis žodynas

  Lietuvos Respublikos 1918-1940 m. vyriausybių ministrų biografinis žodynas

  Tamošaitis, Mindaugas. Lietuvos Respublikos 1918-1940 m. vyriausybių ministrų biografinis žodynas. – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2016. – 568 p. : iliustr.

  Žodyne pateikiamos Lietuvos Respublikoje 1918–1940 metais dirbusio dvidešimt vieno Ministrų kabineto narių biografijos. Tuo laikotarpiu šias pareigas ėjo šimtas ministrų. Biografijos parengtos pagal standartinę anketą. Tai padėjo ne tik susidaryti išsamų vaizdą apie visų ministrų veiklą, bet ir nustatyti kiekvieno indėlį į to laikotarpio Lietuvos politinį gyvenimą.

  Skaityti daugiau...

 • Vilniaus vyskupai ir jų portretai

  Vilniaus vyskupai ir jų portretai

  Jovaiša, Liudas. Vilniaus vyskupai ir jų portretai : [katalogas]. – Vilnius : Bažnytinio paveldo muziejus, 2016.- 134 p. : iliustr.

  Šis leidinys  skirtas pirmai skaitytojų pažinčiai su Vilniaus vyskupais ir jų portretais. Juo norima pristatyti tiek septintą šimtmetį skaičiuojančios vietinės Bažnyčios ganytojus, tiek vieną seniausių Lietuvoje paveikslų rinkinių – Vilniaus vyskupų portretų galeriją, kurios atvaizdai šiandien priklauso Vilniaus arkivyskupijai.

  Skaityti daugiau...

 • Pietų Ceklis

  Pietų Ceklis

  Almonaitis, V. Almonaitienė J. Pietų Ceklis : keliautojo po Rietavo apylinkes žinynas. – Kaunas : Keliautojo žinynas, 2017. – 143 p. : iliustr.

  Tai  kelionių vadovas po Ceklio istorinio regiono pietinę dalį - Rietavo apylinkes.
  Leidinyje aprašytos 25 gyvenamosios vietovės, 8 miškai ir 1 pelkė. Pristatomi ten esantys gamtos, istorijos ir kultūros paminklai: Aukštojo tyro aukštapelkė, Spraudės miško daugiakamienė liepa, Lėgų miško ąžuolas, Skroblio piliakalnis, Alko alkakalnis, Pupžiubių dubenuotasis akmuo, Rietavo bažnyčia, kunigaikščiams Oginskiams priklausiusio Rietavo dvaro sodyba, Medingėnų bažnyčia ir dvarvietė - Šatrijos Raganos gimtinė, Žadvainų, Šilų, Gudalių ir kituose miškuose esančios Lietuvos partizanų žūties vietos, kiti objektai.

  Skaityti daugiau...

 • Europa : glausta Europos Sąjungos enciklopedija.

  Europa : glausta Europos Sąjungos enciklopedija.

  Leach, Rodney. Europa : glausta Europos Sąjungos enciklopedija. – Vilnius : Vaga, 2007. - 303 p.

  Terminas „Europa“ sukelia painiavą. Kelios sutartys jį ne kartą peržiūrėjo ir keitė pavadinimą - nuo Europos ekonominės bendrijos ar Bendrosios rinkos iki Europos Bendrijos ir iki dabartinės Europos Sąjungos. Europos Sąjunga irgi  suglumina ne tik mėgėjus. Net ir išmanančius žmones trikdo panašūs įvairių institucijų pavadinimai, gausybė santrumpų, kintantys sutarčių pavadinimai ir numeriai.

  Skaityti daugiau...