Naujos knygos

 • Iškilioji Lietuva

  Iškilioji Lietuva

  Iškilioji Lietuva. 1860-1918 : stereoskopinių vaizdų albumas. – Vilnius : Artprint, 2019. – 309 p. : iliustr.

  Aistringas fotografijos tyrinėtojas ir istorikas, diplomatas Dainius Junevičius nepaliauja stebinti pildydamas Lietuvos fotografijos istorijos puslapius. Naujausias jo leidinys - stereoskopinių vaizdų albumas „Iškilioji Lietuva. 1860–1918“. Gausiai iliustruotas albumas  iš užmaršties prikelia stereoskopinę fotografiją, kurią pagrįstai galima vadinti 3D vaizdo pradininke.

  Skaityti daugiau...

 • Afgancai

  Afgancai

  Braithwaite, R. Afgancai : sovietai Afganistane, 1979–1989. – Vilnius : Briedis, 2019. – 467 p.

  Intriguojančioje knygoje „Afgancai“. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.“ autorius  drąsiai meta iššūkį viskam, kas žinoma apie sovietus Afganistane. Jis siūlo žvilgsnį iš vidaus į šį karinį epizodą, kuris taip menkai ištirtas. Analizuodamas ir kalbėdamas apie savo patirtį, jis parodo karą tokį, kokį jį matė rusai – invazija buvo gynybinis atsakas į chaotišką situaciją kaimynystėje. Jie ketino sukurti stabilią vyriausybę, apsaugoti didžiuosius miestus ir treniruoti policiją bei ginkluotąsias pajėgas. Tačiau misija vis plėtėsi, o aukų skaičius augo.

  Skaityti daugiau...

 • Buvusieji

  Buvusieji

  Krasnova, Natalija. Buvusieji : knyga apie tai, kaip spjauti ant tų, kurie norėjo spjauti ant tavęs. – [Klaipėda], : Liūtai ne avys, 2019. -271 p. : iliustr.

   Knygą parašė paprasta moteris, kuri savo gyvenime padarė daug klaidų, iš kurių galima pasimokyti. Tačiau autorė įsitikinusi, jog skaitytojos to nepadarys – juk nepaisant visko, kas jau žinoma apie meilę, mes vis tiek tikimės, kad mums taip nenutiks ir todėl mokomės tik iš savo klaidų. 38-erių, išsiskyrusi, du vaikus viena auginanti Natalija Krasnova yra TV ir radijo laidų vedėja, mokytoja, tinklaraštininkė ir „stand-up“ komikė.

  Skaityti daugiau...

 • Jozefo Mengelės dingimas

  Jozefo Mengelės dingimas

  Guez,Olivier. Jozefo Mengelės dingimas : romanas. – Vilnius : Žara, [2019]. – 204 p.

  „Jozefo Mengelės dingimas" - dokumentais kruopščiai pagrįstas istorinis romanas apie vieną žiauriausių nacių nusikaltėlių, Aušvico koncentracijos stovyklos gydytoją Jozefą Mengelę, dariusį kraupius eksperimentus su žmonėmis ir vadintą mirties angelu.  Po karo jam tenka slapstytis. Dangstydamasis netikrais vardais 1949 m. jis pabėga į Argentiną. Globojama prezidento Ch. Perono, ten gyvena gausi nacistų bendruomenė, svajojanti apie Ketvirtąjį reichą.

  Skaityti daugiau...