Baltijos kelio ženklai Panevėžio rajone

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:30 Baltijos kelio ženklai Panevėžio rajone

Panevėžio rajono biblioteka jubiliejiniams Baltijos kelio metams parengė lankstinuką „Baltijos kelio ženklai Panevėžio rajone“. Lietuvoje saugomi ir į Nekilnojamojo paveldo registrą įrašyti 37 Baltijos kelio ženklai. Panevėžio rajone yra 12 tokių objektų, kurie  šiais metais buvo aplankyti, nufotografuoti, patikslinta informacija. Lankstinuke informacija pateikiama keturiomis kalbomis. Daugiau surinktos informacijos ir nuotraukų saugoma rajono bibliotekos kraštotyros fonde.

Baltijos kelią liudijantis dokumentinis paveldas „Baltijos kelias – žmonių grandinė, sujungusi tris valstybes laisvės vardan“ įrašytas į tarptautinį UNESCO registrą „Pasaulio atmintis“.

Baltijos kelias – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio, Estijos ir Latvijos liaudies frontų 1989 m. rugpjūčio 23 d. suorganizuota manifestacija minint 50-ąsias Ribentropo-Molotovo pakto, nulėmusio 1940 m. prasidėjusią Baltijos šalių okupaciją, metines.

Baltijos kelias (latviškai Baltijas ceļš, estiškai Balti kett) – tai apie 670 km susikibusių žmonių grandinė, sujungusi trijų šalių sostines: Vilnių, Rygą ir Taliną. Kelias ėjo ruožu: Ukmergė–Panevėžys–Pasvalys–Bauskė–Ryga–Cėsys–Valmiera–Rūjiena–Viljandis–Tiūris–Rapla–Talinas.

Parengė Vidmanta Trečiokienė