Bibliotekose kuriamas e.skautų tinklas

Pirmadienis, 22 Liepa 2019 14:07

Prieš keletą mėnesių startavo dar viena asociacijos „Langas į ateitį“ vykdoma projekto „Prisijungusi Lietuva“ veikla – e. skautų tinklo kūrimas.
Prisijungti prie e. skautų tinklo veiklos kviečiami visi 14-29 metų jaunuoliai, įgudę naudotis išmaniaisiais telefonais ir galintys savo žiniomis pasidalinti su vyresnio amžiaus žmonėmis. Norintys prisidėti prie šios iniciatyvos, pirmiausia turi užsiregistruoti svetainėje www.prisijungusi.lt. Ten pateikta naudinga informacija, kuri padės pasiruošti būsimai veiklai ir atlikus testą, galima parsisiųsti e. skauto pasą, ir su juo eiti į artimiausią biblioteką. Daugiau informacijos - https://www.prisijungusi.lt/e-skautai/.
E. skautai kiekvieną norintį ar jau įsigijusį išmanųjį telefoną ar planšetę supažindina su pagrindinėmis šių įrenginių funkcijomis, saugaus naudojimo taisyklėmis bei pademonstruoja galimybes (išmaniąsias programėles, WIFI, bendravimo socialiniuose tinkluose galimybes ir pan.). Ši veikla ne tik puiki proga atlikti gerą darbą, bet ir patobulinti savo bendravimo įgūdžius su vyresnio amžiaus žmonėmis.
Prieš 2 mėnesius prasidėjusi veikla įsibėgėja - e. skautų konsultacijos jau vyksta 34 Lietuvos savivaldybių bibliotekose. Tikimasi, kad iki 2020 m. pabaigos į šią veiklą įsitrauks 1500 jaunuolių, kurie pagelbės 7500 bibliotekų lankytojų.