Parodos iš Slovėnijos – Lietuvos 100-mečiui

Pirmadienis, 12 Vasaris 2018 15:12 A. Babnik fotografija

Šiemet vasaris – ypatingas.  Su didžiuliu pasididžiavimu šalis mini atkurtos Nepriklausomos Lietuvos 100-metį. Gera matyti vėjyje šokančias trispalves, šypsenas žmonių veiduose.

Ore tvyro laukimas kažko ypatingai šventiško,  didingo. Panevėžio rajono viešoji  biblioteka  (Beržų g. 50) šią datą paminėti nusprendė kiek kitaip – skleisdama žinią pasauliui apie Lietuvą. Jau ne pirmi metai bendraujame su  Slovėnijos Škofja  Lokos miesto Ivan Tavčar biblioteka  ir dažnai keičiamės parodomis, norėdami  supažindinti lankytojus su mudviejų šalių kultūriniu gyvenimu, papročiais, istorija. Vasario  mėnuo svarbus abiems šalims: 16-oji diena yra  Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis, o Slovėnija kasmet  vasario 8 d. švenčia Kultūros dieną. Tai jiems yra didelė šventė (Prešerenovdan), skirta žymaus poeto, Slovėnijos himno žodžių autoriaus Francės Prešereno garbei. Buvo nuspręsta apsikeisti parodomis  vasario mėnesį.
Bibliotekoje  šiuo metu eksponuojamos dvi parodos iš Slovėnijos - fotodokumentikos paroda „Škofja Lokos miestiečių gyvenimas šalia Soros upės“ ir Avgust Babnik meninės fotografijos  paroda „Škofja Loka  Soros upės apsuptyje “.
Avgust Babnik yra Škofja Lokos miesto gyventojas, Slovėnijos meno pasaulyje žinomas kaip puikus medžio drožėjas ir fotografas. Jo originalumas ir emocinis išraiškingumas rodo įvaldytą aukštą kūrybiškumą. Iš  pirmo žvilgsnio  fotografijos primeną lietą akvarelę ir yra be galo įspūdingos.
Kviečiame apsilankyti.
Parodos veiks visą vasarį.