Biblioteka mini svarbias datas

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:20 Žvakutės Sausio 13-ąjai

Prasidėję 2018-ieji metai bus gausūs istorinių įvykių datų mums visiems ir Lietuvai. Artimiausia  Lietuvai reikšminga ir mūsų visuomenėje data Sausio 13-oji. Minėsime 27-ąjį kartą Laisvės gynėjų dieną.

1991 metais  Sausio 13-ąją įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus baigėsi Lietuvos piliečių pergale prieš Sovietų Sąjungą. Laisvė mums kainavo brangiai: ji buvo pažymėta krauju ir išpirkta Lietuvos žmonių gyvybėmis. Artėjant Sausio 13-ajai, mes lenksime žemai galvas ir dar kartą prisiminsime keturiolika žuvusiųjų per Sausio 13-ąją bei skirsime šiai datai paminėti įvairius, renginius, parodas, akcijas.
Sausio 12-ą dieną, penktadienį, 10 val., Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos  skaitykloje – vyks muzikinė valanda „Grojame Lietuvą“: Laisvės dainos. Laisvės gynėjų dienai skirtos dokumentinės ir literatūrinės parodos, primenančios Lietuvos gyventojų pasiaukojamu ryžtu pažymėtas istorines 1991-ųjų akimirkas, sausio 10-12 dienomis bus atidarytos Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialuose: Paįstrio kultūros centre, Vadoklių, Šilų, Daukniūnų, Ėriškių, Berniūnų, Naujamiesčio, Smilgių, Paliūniškio bibliotekose, Gustonių bibliotekoje-UDC.
Laisvės gynėjų dienai atminti  Panevėžio krašto poetai taip pat  kūrė ir kuria  įprasmindami 1991 Sausio 13-ąją, kuri išlikusi gyva jų atmintyje.

Dar viena reikšminga data bus  Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo akto šimtosios metinės. Lietuvos Respublikos Seimas, 2018 metus paskelbė  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais. Šia proga įprasmindami ir ypatingą dėmesį skirdami visuomenės valstybinei savivokai ir siekdami ugdyti pilietinę atsakomybę Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pastatą apšvietėme Lietuvos valstybės vėliavos spalvomis (geltona, žalia, raudona).
2018-ieji  metai  paskelbti  Sąjūdžio metais. Sukanka 30 metų, kai buvo išrinkta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė, įsteigtos Sąjūdžio rėmimo grupės miestuose ir rajonuose. Panevėžyje Sąjūdžio iniciatyvinė grupė buvo įkurta 1988 m. Svarbu paminėti, kad  istoriškai svarbus grupės steigiamasis susirinkimas vyko  mūsų bibliotekos pastate.

2018-ieji metai  primena svarbius istorinius įvykius ir skatina paminint svarbias Lietuvai ir visuomenei datas susimąstyti apie Lietuvos istoriją, pilietiškumą bei tautiškumą.