Kraštotyros darbo ypatumai nagrinėti seminare

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:31 Kraštotyros leidiniai

Rajono viešoji biblioteka kaimo bibliotekose dirbantiems darbuotojams suruošė seminarą „Kraštotyra bibliotekoje“. Seminare buvo akcentuota krašto istorijos išsaugojimo, tyrinėjimo , sklaidos svarba, paveldo fiksavimo organizavimas.

Pranešimą „Kaip rinkti kraštotyros medžiagą ir ją parengti leidybai?“ pateikė VšĮ Komunikacijos centro “Kalba. Knyga. Kūryba” direktorė Lionė Lapinskienė. Pateikė daug profesionalių patarimų surinktos medžiagos apipavidalinimui bei leidybai.
Su Panevėžio rajono kraštiečių rankraščių fondais, saugomais Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės – Bitės bibliotekoje išsamiai supažindino Retų knygų ir rankraščių skyriaus vedėja Audronė Palionienė. Rajono bibliotekininkai galės pasinaudoti šiais archyvais, pristatydami kraštiečius savo bendruomenėse.
Apie darbo ypatumus, dirbant kraštotyrinį darbą entuziastingai dalinosi Pakruojo J. Paukštelio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Genė Juodytė. Ji paskatino visus įsitraukti į šį įdomų darbą, taip prisidedant prie savo tautos kultūros vertybių puoselėjimo.
Rajono bibliotekininkai šiais metais į kraštotyrinį darbą įsitrauks dalyvaudami konkurse „Mano bibliotekos istorija, metraštis ar kronika“ , kurio nuostatus seminare pristatė vyr. bibliotekininkė V. Trečiokienė.