Sutemų valanda Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:31 Sutemų valanda. Sakitymai

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė įsibėgėja, o mes vis dar pamename pirmąjį renginį – Sutemų valandą - vykusį  Emi Itarantos knygos „Vandens skonis“ skaitymą. Uždegę žvakes, pasiėmę garuojančius arbatos puodelius, jaukiai įsitaisėme bibliotekoje įrengtame šiaurietiškame kampelyje ir pasiruošėme klausytis.

Knygos ištrauka nebuvo ilga, bet privertė susimąstyti : kokiame pasaulyje gyvename? Koks jis  bus po 50 ar 100 metų? Kokios problemos kamuos žmones?
Pašnekesiai prie arbatos tęsėsi ilgokai. Klausytojams buvo pristatyta bibliotekoje turimų šiaurės šalių grožinių kūrinių paroda, dalijamasi įspūdžiais apie šiaurietišką literatūrą. Vakaras neprailgo. Vaišinomės ne tik arbata, bet ir pagal norvegišką receptą keptais čirviniais blynais su kardamonu, kuriuos skanavome su karameliniu sūriu – brunost – ypatingu norvegišku patiekalu.