Kultūros dieną – pažintis su Slovėnija

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:31 Neakivaizdi pažintis su Slovėnija

Balandžio 15-ąją, Pasaulinę kultūros dieną, rajono viešojoje bibliotekoje buvo tęsiama pažintis su Slovėnija. Vaizdo pranešimą „Gerosios patirties sklaida: Slovėnijos bibliotekos“ paruošusi direktorė Rūta Bagdonienė dalinosi įspūdžiais, patirtais lankant Slovėnijos krašto gamtos, kultūros paminklus bei bibliotekas.

Buvo pristatyta Grosuplie, Kranj, Rodovline, Isola miestų bibliotekos ir jų veikla. Slovėnai - skaitanti tauta, todėl miestų bibliotekų pastatai – dideli ir modernūs, o juose daug lankytojų. Prie bibliotekų kuriasi įvairiausių bendruomenės pomėgių klubai, vyksta popamokinė jaunuolių veikla. Bibliotekų erdvės pritaikytos įvairiems poreikiams - galima puikiai leisti laiką klausantis muzikos, žiūrint TV, bendraujant.
Renginio dalyviai pateiktoje vaizdo medžiagoje galėjo gėrėtis nuostabiu Slovėnijos kraštovaizdžiu bei kultūros paminklais – kalnais, pilimis, druskos kasyklomis.
Slovėnijoje bibliotekų patirties sklaidos forume buvo užmegzti ryšiai su Slovėnijos Škofja Loka miesto Ivano Tavčaro biblioteka bei pasirašyta bibliotekų seserystės (libraries sistership) sutartis. Šiuo metu rajono viešojoje bibliotekoje veikia foto parodos, atkeliavę iš šio miestelio. Balandžio 20 d. biblioteką aplankys Slovėnijos bibliotekų vadovų delegacija.